Kontakta oss

Kverneland Group Sverige AB
Box 1023, 611 29  Nyköping 
Sverige

Tlf: 0155-77600 Vardagar
Växelns öppettider 1 juni-30 sept 08:00-16:00
1 okt-31 april 08:00-16:30

För dig som kund har vi valt ut ett brett återförsäljarnät, som hjälper oss att finnas på plats i din närhet. Våra återförsäljare ger dig utmärkt service, tillhandahåller viktiga reservdelar när du behöver dem, och har den kunskap om våra maskiner som du kan behöva för att hitta det redskap som passar just dig, och dina förhållanden. Din närmaste återförsäljare är din viktigaste kontakt för en bra affär, och du hittar våra återförsäljare här.

 Vill du kontakta någon av oss direkt? Maila oss!

Administration/order

Mats Tykesson • VD
mats.tykesson@kvernelandgroup.com

Jan Frölander • Ekonomi/IT
jan.frolander@kvernelandgroup.com

Pär Pettersson • Reservdelschef
per.pettersson@kvernelandgroup.com

Eleonor Roos • Reservdelar/redskap
eleonor.roos@kvernelandgroup.com

Sofia Wallentin • Ekonomi/reservdelar
sofia.wallentin@kvernelandgroup.com

Andreas Soneryd • Marknadskoordinator
andreas.soneryd@kvernelandgroup.com

Försäljning
Pierre Franzén • KAM Vicon
pierre.franzen@kvernelandgroup.com

Service
Nils-Ingvar Kristensson • Service södra
nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com

Peter Pettersson • Service östra
peter.pettersson@kvernelandgroup.com

Vilhelm Eriksson • Service västra
vilhelm.eriksson@kvernelandgroup.com

Håkan Hultman • Service norra
hakan.hultman@kvernelandgroup.com

Nedladdningar

Social Media
Bli ett fan på Facebook
Följ oss på Twitter
Besök vår YouTube